RSS
środa, 20 lipca 2011
- Ramka na zdjęcia i letni spacer -

Dość często chodził mi po głowie pomysł zrobienia scrapowej ramki na zdjęcia. Zabierałam się za nią od wczoraj rana, aż w końcu na wieczór zasiadłam, by cokolwiek zacząć. W głowie pomysłów tysiąc, ale jakoś nie mogłam nic konkretnego wymyślić. Przyszykowałam zdjęcia, wydrukowałam napisy, wyciągnęłam dziurkacze i stemple i zaczęłam działać. A z tych moich wypocin powstała taka oto ramka ( nieskromnie powiem, że z efektu jestem bardzo zadowolona; niestety zdjęcia nie oddają jej uroku )  :

I  na koniec wpisu krótka relacja ze spaceru ( korzystamy z ładnej pogody, bo u nas lato niestety jest deszczowe ) :

20:15, kate2023
Link Komentarze (5) »
niedziela, 03 lipca 2011
- Motto i zakładka -

Przeglądając ostatnio publikacje artykułów w internecie mojej przyjaciółki trafiłam na pewne motto, które utkwiło mi głęboko w pamięci. A brzmi ono tak :

             ... ŚWIADOMOŚĆ, ŻE KOCHAMY

               I ŻE KTOŚ NAS KOCHA,

           CZYNI ŻYCIE PIĘKNIEJSZYM...

 

  Teraz, gdy mam swoją drugą połowę blisko, mogę powiedzieć, że życie jest piękne.

Siedziałam ostatnio w domu, gdyż Szanowny Pan pracował na noc i musiał odespać co swoje, więc miałam kilka chwil na krzyżykowanie. Dawno nie robiłam zakładki do książki, więc postanowiłam sobie jakąś zrobić. I tak w dwa dni powstała zakładka kubusiowo-prosiaczkowa:

10:15, kate2023
Link Komentarze (4) »
sobota, 18 czerwca 2011
- Robótkowy zastój-

Opuściłam się z robótkowaniem i to bardzo. Są ku temu powody. Po pierwsze mamy już z córką wakacje ( ja to już mam od dłuższego czasu wakacje), pogoda ładna, więc prawie cały dzień spędzamy poza domem. Również kolejnym powodem braku robótkowania jest ukochany mężczyzna, który to całkiem niedawno przeprowadził się do mojej miejscowości .To z nim spędzam każdą wolną. Jedynie za robótki mogę wziąść się gdy szanowny Pan jest w pracy, ale to też kwestia tylko kilku godzin.

Oto główny powód zastoju robótkowego:

                                

Korzystając z chwili wolnego czasu zrobiłam dla mojego Pana kartkę. A wygląda ona tak :

I zbliżenie na dodatki

Poczyniłam również księgę życzeń dla nauczycielki córki na zakończenie przedszkola

13:11, kate2023
Link Komentarze (5) »
piątek, 03 czerwca 2011
- Ogromne podziękowania dla Pani Helenki -

Całkiem niedawno poszukiwałam wzoru zakładki z Kubusiem Puchatkiem. Gdy otworzyłam pocztę przeczytałam pewnego maila o treści:" Pani Kasiu, czy zdobyła już Pani wzór tej zakładki, bo nie chciałabym się powtarzać? ". Odpisałam, że jeszcze nie i byłabym bardzo wdzięczna za przesłanie mi na maila. Długo nie musiałam czekać aż wzór pojawił się na mojej poczcie, widniał również tekst: "życzę miłego wyszywania". Ja odpisałam, że jeśli tylko dobiorę kolory mulin potrzebne do wyszycia to zacznę wyszywać. Pani Helenka napisała, że jeśli okaże jej trochę zaufania, podam adres domowy i wyszywam Ariadną to coś do mnie powędruje. Długo nie czekałam na paczkę. Gdy do drzwi zapukał listonosz i wręczył mi paczkę byłam w totalnym szoku. Paczka była dość ciężka, ważyła ponad kilogram. Gdy otworzyłam ją moje zdziwienie było jeszcze większe. Sami zobaczcie co ujrzałam w środku:

A paczuszka zawierała mnóstwo muliny Ariadna ( całe mnóstwo można powiedzieć ), dwa dziurkacze, naklejki do ozdabiania kartek, malowankę i stemple dla mojej córki. A wiecie co jest najlepsze? Pani Helenka nie podała adresu zwrotnego, bym do niczego nie była zobowiązana.

PANI HELENKO, Z CAŁEGO SERCA ŚLICZNIE DZIĘKUJĘ !!! JEST PANI WSPANIAŁĄ OSOBĄ O CIEPŁYM SERCU. NIKT NIE ZROBIŁ MI JESZCZE NIGDY TAKIEJ NIESPODZIANKI.

21:58, kate2023
Link Komentarze (1) »
czwartek, 02 czerwca 2011
- Nadrabiania zaległości ciąg dalszy -

Jeszcze trocghę i będę z blogiem na bieżąco. Jakże się cieszę, że powoli opanowuję zaległości. Jeszcze tylko trzy wpisy i już będzie wszystko w porządku.

Otóż dawno dawno temu poczyniłam blackworkową poduszkę. Odłożyłam ją do szafki i tak sobie leżała do czasu robienia porządków. Po jakimś roku od wyszycia podusia doczekała się zszycia i wygląda następująco :

-Kartka urodzinowa dla siostry -

Całkiem niedawno siostra moja miała urodziny. Z tejże okazji postanowiłam zrobić jej kartkę. A wygląda ona tak :

- Zakładki dla Małgosi -

Zobaczywszy prośbę Małgosi z blogu Krzyżykowe Hobby odnośnie pomocy w zrobieniu zakładek dla przedszkolaków, postanowiłam jej pomóc. Wyhaftowałam 5 zakładek dla maluchów, po czym oprawiłam je w tekturki i przeszyłam na maszynie. Wygladają następująco, myślę, że nie są takie złe ( zdjęcie zapożyczone z blogu Małgosi ) :

Zrobiłam również kartkę dla Małgosi:

 

21:38, kate2023
Link Komentarze (1) »
- Znowu biorę się za pisanie bloga -

Po raz kolejny powstały wiekie zaległości na moim blogu, ech... Tak to bywa, gdy jest ładna pogoda na dworze, a dziecię siłą trzeba do domu wieczorem ściągać. Ale szybko już nadrabiam te zaległości i obiecuję, że bloga będę prowadzić na bieżąco.

Zacznę jeszcze od haftów wielkanocnych. Otóż poczyniłam hafcik, z którego powstał pinkeep, i który to powędrował do Agnieszki z blogu Zacisze Moje. A tak wyglądał:

- Co z królikiem się stało? -

Wspólnie z Moniką wyhaftowałyśmy kiedyś królika. Obiecałam, że znajdzie on zastosowanie na kartce i tak się stało. A kartka powędrowała do mojej kochanej przyjaciółki

- Księga życzeń -

Powstała kolejna księga życzeń. Miałam trochę problemu, bo nie wiedziałam jak ją udekorować, gdyż była ona dla mężczyzny. Myślę, że nie wygląda tak źle:

 

 

 

 

 

15:25, kate2023
Link Komentarze (1) »
sobota, 14 maja 2011
- I znowu poszukuję... -

... wzoru zakładki z kubusiem puchatkiem. Czy ktoś ma może ten wzór? Byłabym wdzięczna za przesłanie na adres mailowy: katarzyna-dospial@wp.pl

11:32, kate2023
Link Komentarze (9) »
piątek, 29 kwietnia 2011
-DO POPRZEDNIEGO WPISU : ADRES MAILOWY-

Podaję adres mailowy do poprzedniego wpisu: katarzyna-dospial@wp.pl

21:06, kate2023
Link Komentarze (1) »
-Pilnie poszukuję-

Kochane moje blogowiczki. Poniżej zamieszczam obrazek i mam ogromną , serdeczną do Was prośbę. Otóż poszukuję tych wzorów, pilnie poszukuję. Czy ma któraś może ? Mam niewiele czasu na ich znalezienie. Najbardziej poszukiwanym wzorem jest robaczek i ślimak. PROSZĘ O POMOC!!!!

11:29, kate2023
Link Komentarze (3) »
niedziela, 24 kwietnia 2011
-Życzenia-

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja wszystkim znajomym i zaglądającym do mnie życzy Katarzyna

10:54, kate2023
Link Komentarze (3) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19