RSS
sobota, 19 lutego 2011
-Dla Oleńki-

Jak dobrze, że jest pewien portal w sieci, który przypomina o urodzinach znajomych. W ten właśnie sposób dowiedziałam się, że pewna owa miła osóbka, a mianowicie Olenka_ja z blogu Robótkowa kraina Oli obchodziła niedawno urodziny. Z tejże właśnie okazji powstała dla Oli taka oto kartka:

Zaznaczę jeszcze tylko, że powstał już plagiat tej kartki. Zamówiła ją moja przyjaciółka Monika- monia0083 dla pewnej Małgosi również z okazji urodzin

20:19, kate2023
Link Komentarze (5) »
-Nowy hafcik-

Na dworze zimno, pada śnieg, córcia nadal chora, więc co tu robić? Tylko krzyżykować. Kilka dni temu naszykowałam sobie pewien wzorek, dokupiłam brakującą mulinę, ucięłam kanwę i odłożyłam. Za haft  wzięłam się dopiero wczoraj, gdyż wcześniej robiłam coś innego, a co to było, napiszę w kolejnym poście. Po jednym dniu wyszywania trochę już widać. Mój obrazek narazie wygląda tak:

20:00, kate2023
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 lutego 2011
-Szybki hafcik-

Będąc któregoś razu w Łodzi zakupiłam w Leroy Merlin dwie czerwone ramki. Robiłam ostatnio porządki w szafce i tak biedulki same tam leżały. Postanowiłam wyszyć coś i oprawić obrazek w tę  czerwień. A że ramka była niewielkiej wielkości to i haft musiał być mały. I tak na szybko powstał taki oto konturowy miś ( jeden już z tej serii wisi na ścianie ):

21:34, kate2023
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 14 lutego 2011
-Coś jeszcze innego-

Wszystkiego trzeba spróbować co dotyczy rękodzieła. Ja postanowiłam spróbować sił w tworzeniu kul kusudama. Pracochłonne zajęcie, ale dałam radę. Kula składa się z 12 kwiatów, a kwiatek składa się z 5 płatków. Podoba mi się ta forma i myślę, że to nie jedyna kula, która wyszła z pod moich rąk. Mnie się podoba, a Wam ?

14:42, kate2023
Link Komentarze (6) »
-Kartka warsztatowa-

W miniony piątek znów były warsztaty. Temat warsztatów brzmiał: technika quilling i tworzenie kartek. Tym razem ja miałam udział w warsztatach, a mianowicie pokazywałam podstawy tej techniki i jak się tworzy kartki. W efekcie powstała taka kartka. Szczerze powiem, że nie wysilałam się bardzo- nie miałam jakoś ochoty akurat wtedy tworzyć

14:28, kate2023
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 lutego 2011
-Mam i ja...

... podusię do nożyczek. Zaglądam regularnie na blog Marty- cinki26. Marta któregoś dnia zamieściła wpis, w którym prezentowała poduszkę do nożyczek. Pod wpisem zamieściła wzór, który można było ściągnąć. Więc ściągnęłam sobie wzór i w jeden wieczór powstała podusia. Ja niestety miałam trochę gorzej, bo nie miałam czarnej kanwy, ale wypełniłam tło i myślę, że nie jest źle. Oceńcie sami:

21:14, kate2023
Link Komentarze (5) »
sobota, 05 lutego 2011
-Warsztaty rękodzieła-

Kilka tygodni temu w mojej miejscowości na tablicy ogłoszeń zawisł plakat odnośnie warsztatów rękodzielniczych. Zaciekawiona poszłam spytać jak będzie to wyglądało i jaki jest program. Wszystkiego się dowiedziałam i z uśmiechem na twarzy zapisałam się na warsztaty. Program bogaty: księga życzeń, decoupage, masa solna, filc jak również sizal (tego będzie najwięcej).

I tak więc wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia. W grupie jest 5 kobiet. Na pierwszy ogień poszła księga życzeń, która jest mi już dobrze znana, ale co, siedziałam i tworzyłam z kobitkami. A oto jaki efekt uzyskałam ( zaznaczam, że życzenia dostałam gotowe, ja bym je osobiście trochę więcej na stronę rozciągnęła, różyczki zrobione  przez Anię ):

Wersja warsztatowa

A tu ciut poprawiona (tak pusto mi się wydawało ):

12:49, kate2023
Link Komentarze (6) »
-Zaległości trza nadrobić-

Jakoś tak ostatnio złapał mnie leń niesamowity. Zupełnie nie miałam ochoty na wstawienie wpisu na blog, a miałam co pokazać. Ale już szybciutko nadrabiam zaległości.

Otóż najpierw pragnę bardzo podziękować Agnieszce z blogu Zacisze moje za wspaniałą karteczkę, która uradowała moje serduszko. Na początku tygodnia zapukał do mnie listonosz i wręcza mi kopertę. Zdziwienie moje było ogromne, gdyż żadnych przesyłek się nie spodziewałam. Spojrzałam na pismo i wszystko jasne! Fajnie dostawać niespodziewajki :)

Chciałam jeszcze zaprezentować zakładkę, którą wykonałam też w tym tygodniu. Jest to już trzecia zakładka wykonana przeze mnie z tej serii. Wzorek dostałam od Renaty, za co jeszcze raz ślicznie dziękuję.

 

 

12:19, kate2023
Link Dodaj komentarz »